Aktualności

21 sierpień 2014

oferty technologiczne w sierpniu


Jeśli jesteście państwo zainteresowani szczegółami jednej z ofert, bądź współpracą z oferentem prosimy o kontakt z biurem Enterprise Europe Network
tel. 81 538 42 70
N
e-mail: agnieszka.jarocka@pollub.pl

Nr.Profilu: TRKR20140703001

Tytuł:Technologia przetwarzania materiału używana do produkcji ferrytu.

Zapytanie:Firma z Korei Południowej działająca w  branży inżynierii materiałowej, produkująca podłoża, poszukuje technologii przetwarzania materiałów używanej do produkcji ferrytu, w celu zlokalizowania technologii oraz zwiększenia konkurencyjności firmy na rynkach międzynarodowych. Firma jest zainteresowana zawarciem umowy licencyjnej.

Nr.Profilu: TRHU20140715001

Tytuł:Węgierska firma zajmująca się gospodarowaniem odpadami poszukuje partnerów do zawarcia umów technologicznych lub badawczych.

Zapytanie:Węgierska firma z sektora inżynierii środowiska poszukuje partnerów do zaprojektowania systemów gospodarowania odpadami i rozwinąć je dla obszarów wiejskich. Firma zajmuje się badaniami i rozwojem odnawialnych źródeł energii poprzez współpracę technologiczną i badawczą. Firma jest również zainteresowana utylizacją odpadów z odnawialnych źródeł energii, w szczególności odbiorem energii z biomasy i w tym celu właśnie węgierska firma poszukuje partnera do zawarcia umowy o współpracy technologicznej i badawczej.

Nr.Profilu:TRKR20140804002

Tytuł:Technologia do wytwarzania sztucznych raf.

Zapytanie:Południowokoreańska firma z branży informacji i technologii morskich, specjalizująca się w dostarczaniu ekologicznych produktów morskich poszukuje nowej technologii do wytwarzania sztucznych raf. Firma jest zainteresowana podpisaniem umowy licencyjnej lub umowy o współpracy badawczej.

Nr.Profilu:12TR98OB3OKN

Tytuł:Platforma do nauczania na odległość dla uniwersytetów

Oferta:Turecka firma opracowała platformę do nauczania na odległość dla uniwersytetów. Opracowana platforma posiada wszelkie funkcje potrzebne w systemie edukacyjnym t.j. Nauczanie, ocenianie, zapisy, przyjęcia studentów, etc. Firma poszukuje partnerów do komercjalizacji platformy oraz współpracy przy rozwoju i adaptacji platformy na potrzeby krajów zainteresowanych kupnem platformy zagranicą.

Nr.Profilu:TOSK20140708001

Tytuł:Automatyczny system monitorowania obiektów poruszających się w przestrzeni powietrznej

Oferta:Naukowcy z liczącego się uniwersytetu na Słowacji wynaleźli technologię do automatycznego monitorowania obiektów poruszających się w przestrzeni powietrznej. System jest w pełni mobilny i pozwala na nagranie video w pełnym spektrum przestrzeni powietrznej 180°. Technologia może być wykorzystywana w branżach: astronomia, meteorologia, geofizyka, nadzór lotniczy. Uniwersytet poszukuje partnerów do podpisania umowy licencyjnej lub komercyjnej, włączając w to dystrybucję i wsparcie technologiczne.

Nr.profilu:TOUK20140711001

Tytuł:Nowy rodzaj czapki dla ludzi noszących okulary dający dużą wygodę podczas sportu i rekreacji.

Oferta:Przedsiębiorstwo z Wielkiej Brytanii zaprojektowało czapkę dla ludzi noszących okulary, która daje dużą wygodę podczas uprawiania sportu oraz rekreacji. Czapka ta zapobiega podskakiwaniu i spadaniu okularów, ponadto zapobiega ona nieprzyjemnemu odczuciu przyciskania okularów do górnej części nosa. Firma poszukuje producentów sprzętu sportowego lub ubrań sportowych którzy byliby zainteresowani zakupem licencji.

Nr.profilu:TOSE201407010001

Tytuł:Piana cellulozowa – odnawialna i biodegradowalna alternatywa.

Oferta:Szwedzka firma opracowała gamę nowoczesnych materiałów produkowanych z drewna lub jego pochodnych. Jednym z tych materiałów jest piana cellulozowa – niska gęstość, wysokoporowaty materiał składający się z nanocellulozy zrobionej ze ścieru drzewnego. Firma poszukuje partnerów przemysłowych o profilu ekologicznym do wdrożenia tego materiału do ich produktów. Firma chciałaby podpisać umowę licencyjną lub technologiczną

Partnerzy

Wybrane oferty