Aktualności

12 listopad 2019

Oferty współpracy międzynarodowej październik - listopad 2019


Zapraszamy do zapoznania się z ofertami współpracy międzynarodowej przetłumaczonej dla państwa przez konsultantów Enterprise Europe Network

W razie zainteresowania którąś z ofert prosimy o kontakt z biurem EEN na Politechnice Lubelskiej

 

Konsultant: Agnieszka Jarocka

e-mail: agnieszka.jarocka@pollub.pl

te. 81 5384270

 

TOES20190924002

System który generuje ultra krótkie impulsy o dużej mocy w laserach.

Hiszpański instytut badawczy opracował metodę która pozwala na generowanie pulsacyjnych sygnałów o dużej mocy i energii poprzez kontrolę przestrzennego rozkładu natężenia w laserze. Aplikacja w metrologii optycznej. Umowa licencyjna.

 

TOSG20190904001

Ekologiczny larwicyd aktywowany promieniami słońca aby kontrolować choroby roznoszone przez komary.

Instytut z Singapuru opracował nowoczesny larwicyd na komary który zapobiega chorobom takim jak: denga, malaria, czy zika. Jest to larwicyd ekologiczny oraz tańszy od produktów konkurencji. Współpraca handlowa/technologiczna z firmami.

 

TRDE20190909001

Partnerzy poszukiwani do transferu technologii i ekspertyz dla budowania energooszczędnego, energetyczno-samowystarczalnego budynku biurowego

Niewielka firma informatyczna planuje wybudowanie ekologicznego biurowca energetyczno-samowystarczalnego, neutralnego pod względem zużycia CO2, zdolnego pomieścić 150 miejsc pracy. Firma szuka wpółpracy technologicznej do wdrożenia projektu oraz wdrożenia rozwiązań solarnych.

 

TRKR20190723001

Partner poszukiwany do rozwijania systemu konwersji energii termalnej.

Koreańska firma poszukuje technologii związanych z efektywnością energetyczną. Np.redukcja zużycia elektryczności, gazów cieplarnianych oraz drobengo pyłu. Teraz firma jest zainteresowana systemem konwersji energii termalnej. Umowa handlowa ze wsparciem technologicznym. Umowa technologiczna lub umowa licencyjna.

 

TOIT20190802001

Włoski start-up oferuje platformę cyfrową dla wspomagania transferu technologii.

Włoski start-up z północnych Włoch aktywny w branży usług cyfrowych poszukuje partnerów aby zwiększyć swoją obecność na rynkach międzynarodowych. Firma poszukuje firm i uniwersytetów oraz akceleratorów biznesowych które byłyby zainteresowane platformę cyfrową dedykowaną dla ochrony własności intelektualnej i przemysłowej. Współpraca handlowa ze wsparciem technologicznym.

 

BRUK20190919002

Brytyjska firma zajmująca się tłumaczeniami Brailla poszukuje dostarczyciela grubego papieru.

Firma z Londynu która zajmuje się tłumaczeniami Brailla dla firm i osób indywidualnych. Firma używa paieru 190 gram na m/kw. Firma poszukuje międzynarodowego dostawcy papieru.

 

BRDE20190916004

Niemiecka firma poszukuje średniej wielkości linii pakującej do lodów

Mała niemiecka firma produkująca lody poszukuje linii pakującej na małe porcje z mocą przerobową 1 tysiąc porcji na godzinę. Linie pakujące dostępne na rynku mają o wiele większe moce przerobowe, a więc linia dla niemieckiej firmy powinna być stworzona od podstaw.

 

BRNO20190424001

Norweska firma poszukuje producenta przykrywek na kubki na wynos.Duże ilości.

Norweska firma poszukuje partnera do podpisania umowy o wspólnej produkcji. Produkt to przykrywki na kubki na wynos. Producent powinien mieć duże doświadczenie i być w stanie wyprodukować szybko duże ilości np.100 milionów sztuk. Materiały PS i PET. Możliwość nadruku

 

BRSE20190913001

Szwedzki producent akcesoriów (start up) poszukuje producentów ekologicznych kolczyków plastikowych.

Szwedzki start-up powstały rok temu postawił sobie za cel tworzenie pięknych, modowych akcesoriów : plastikowych kolczyków. Sprzedaż jest większa niż firma zakładała, a więc aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie firma poszukuje firmy z UE która byłaby w stanie produkować kolczyki.

 

BRDE20190923001

Poszukiwane modowe akcesoria ekologiczne. Umowa o agencji handlowej

Niemiecka firma opracowała e-platformę do sprzedaży estetycznych i ekologicznych produktów wysokiej jakości. Poszukują partnerów z branż: kosmetyczna, wnętrzarska, modowa które pracują na zasadzie transparentności, fair trade oraz ekologii swoich produktów i które byłyby zainteresowane sprzedażą swoich produktów na platformie sprzedażowej. Umowa o agencji handlowej.

 

BRES20191010001

Hiszpański dystrybutor produktów medycznych poszukuje europejskich producentów różnego rodzaju sanitarnych i medycznych instrumentów, narzedzi i innych artykułów jednorazowego użytku. Umowa o dystrybucji.

Hiszpańska firma zajmująca się dystrybucją produktów medycznych i sanitarnych oraz sprzętu ( w szczególności instrumentów traumatologicznych ) chciałaby podpisać umowę o dystrybucji z firmami produkującymi instrumenty medyczne, narzędzia i inne artykuły sanitarne.

 

BRRO20190423001

Rumuńska firma chciałaby reprezentować producentów żywności i innych produktów jako agent handlowy w swoim kraju

Rumuńska firma specjalizująca się w handlu na terenie Rumunii oraz w eksporcie produktów poszukuje długoterminowej współpracy z producentami żywności wysokiej jakości, delikatesów , etc. Firma chciałaby podpisać umowę o współpracy na zasadzie agencji handlowej z firmami z USA i UE.

 

TRNL20191023001

Poszukiwane są innowacyjne, energooszczędne i przyjazne dla środowiska sposoby wydawania zimnego piwa konsumentom

Holenderski piwowar szuka nowych sposobów zużycia energii przez swoją globalną flotę lodówek ( a nsatępnie ślad węglowy). Szukają doświadczenia w projektowaniu produktu, modelowaniu procesów biznesowych, kreatywnym myśleniu, rozwoju oprogramowania, inteligencji konsumenckiej i doświadczeniu klienta w celu opracowania nowych rozwiązań. Umowa o współpracy technologicznej. To zapytanie odnosi się do wyzwania innowacyjnego opublikowanego na otwartej platformie.

 

BRSE20191003001

Szwedzki sklep internetowy który sprzedaje produkty dla domu i inne akcesoria poszukuje dostawców w UE.

Szwedzka firma poszukuje dostawców z Unii Europejskiej którzy mogliby zaopatrywać sklep internetowy, w szczególności chodzi o artykuły wnętrzarskie oraz artykuły rekreacyjne. Firma poszukuje produktów małych i zaklasyfikowanych jako akcesoria. Dostawca powinien mieć swoją stronę internetową z dużym asortymentem produktów (1000 do 10 000) które są opisane i sfotografowane tak aby szwedzka firma mogła je bezpośrednio przenieść na swoją stronę.

 

BRRO20191003001

Rumuński producent rolet i markiz poszukuje dostawców tkanin. Współpraca na zasadzie umowy o dostawach i produkcji.

Rumuńska firma specjalizująca się w dużym asortymencie rolet i markiz, współpracująca z różnymi odbiorcami: edukacja, szpitale, etc. Firma jest zainteresowana zidentyfikowaniem nowych, międzynarodowych partnerów którzy byliby w stanie dostarczyć tkaniny do produkcji rolet i markiz. Współpraca na zasadzie umowy o dostawach i produkcji.

 

BOTR20190802002

Turecka firma tworząca programy komputerowe poszukuje współpracy na zasadzie spółki lub agencji handlowej.

Turecka firma założona w 2019 roku pracująca w obszarach takich jak: big data, sztuczna inteligencja, technologie rzeczywistości rozszerzonej, produkująca systemy dla Android, iOS, Java Script, Python, etc. poszukuje za granicą kooperantów do wspólnych projektów na zasadzie spółki lub umów o agencji handlowej.

 

TRNL20191022001

Holenderska firma sprzątająca poszukuje technologii i innowacyjnych metod aby pozbyć się piasku z podłóg ze szkół.

Holenderska firma sprzątająca poszukuje innowacyjnych rozwiązań które rozwiązałyby problem piasku na podłogach w szkołach. Firma chciałaby znaleźć technologie które rozwiążą problem sprzątania ale także prewencji dla nanoszenia piasku. Umowa licencyjna lub wsparcie technologiczne. Zapytanie jest częścią otwartego wyzwania innowacyjnego.

 

TRNL20191017001

Inteligentna technologia autopilota dla statków poszukiwana przez dużego spedytora holenderskiego

Holenderska firma spedytorska poszukuje inteligentnego autopilota pozwalającego nawigatorowi nadzorować zamiast nawigować.Technologia powinna integrować dane czujnika,dane trasy i reguły ruchu morskiego. Partnerami mogą być firmy komercyjne oraz instytuty badawcze, Współpraca na zasadzie umowy o współpracy technologicznej. To zapytanie jest opublikowane jako otwarte wyzwanie innowacyjne.

 

TRAT20190926002

Poszukiwane narzędzie do analizy plików PDF/graficznych w celu konwersji do formatu do odczytu maszynowego.

Mała austriacka firma inżynierska szuka rozwiązania które może wyodrębnić elementy danego dokumentu o złożonej strukturze (PDF i inne formaty) i przekonwertować je na formę do odczytu maszynowego. Elementy obejmują tekst, grafikę, rysunki, tabele, nagłówki i pola informacyjne. Potrzebna jest bardzo wysoka dokładność (90-99% poprawnych odczytów). Firma poszukuje partnerów do umowy licencyjnej, umowy handlowej ze współpracą technologiczną lub umowy o współpracy badawczej.

 

TRLV20191022001

Łotewskie liceum zawodowe poszukuje technologii do diagnostyki chorób roślin metodą obrazowania hiperspektralnego

Zawodowe liceum ogrodnicze z Łotwy opracowuje prototyp autonomicznej platformy robotycznej ze zintegrowanymi modułami kamer i czujników sprzętem i oprogramowaniem do monitorowania wzrostu roślin. Liceum poszukuje partnerów posiadających know-how w zakresie wykrywania i diagnozowania chorób roślin za pomocą kamer hiperspektralnych. Szkoła jest zainteresowana zawarciem umowy o współpracy technologicznej.

 

Partnerzy

Wybrane oferty