Aktualności

19 maj 2020

Oferty współpracy międzynarodowej kwiecień 2020


Zapraszamy do zapoznania się z ofertami współpracy międzynarodowej z platformy Enterprise Europe Network.

W razie zainteresowania ofertą prosimy o kontakt z biurem Enterprise Europe Network  na Politechnice Lubelskiej

e-mail: agnieszka.jarocka@pollub.pl

tel. 81 538 42 70

 

TOES20200323002

Klej na bazie biopolimeru do różnych rodzajów powierzchni

Hiszpańska instytucja badawcza opracowała i opatentowała ekologiczny klej o unikalnych właściwościach do stosowania w przemyśle chemicznym. Oprócz wysokiej odporności mechanicznej i chemicznej, łatwość aplikacji i niskie koszty produkcji sprawiają że jest to idealny klej do szerokiej gamy powierzchni. Partnerzy przemysłowi z sektora chemicznego są poszukiwani do zawarcia umowy licencyjnej.

 

TOHU20200409001

Wielofunkcyjna strzykawka do ochrony pracowników służby zdrowia.

Węgierska agencja transferu technologii oferuje technologię partnera: strzykawkę medyczną która rozwiązuje problem niebezpieczeństwa zarażania pacjentów i pracowników służby zdrowia chorobami które mogą być przenoszone przez wstrzyknięcie zainfekowanej igły. Agencja transferu technologii szuka potencjanych partnerów licencyjnych w dziedzinie dostawców sprzętu medycznego i szpitalnego, dentystów i szpitali.

 

TRNL20200407001

Holenderska firma szuka rozwiązań umożliwiających wykrycie CO2

Holenderska firma jest deweloperem i producentem instalacji chłodniczych i zamrażających, w których CO2 jest wykorzystywany jako czynnik chłodzący. Wyciek CO2 jest niebezpieczny dla ludzi. Firma szuka rozwiązania które zapewni szybkie wykrycie wycieku. Ta prośba o technologię stanowi część otwartego wyzwania innowacyjnego. Holenderska firma dąży do współpracy z partnerami badawczymi lub produkcyjnymi. Umowa o współpracy badawczej lub produkcyjnej.

 

TRDE20200423001

Niemieckie MŚP szuka inteligentych urządzeń do zrobotyzowanego kiosku do gotowania

Niemieckie MŚP pracuje obecnie nad prototypem pierwszego na świecie zrobotyzowanego kiosku do gotowania dla gastronomii systemowej, który samodzielnie przygotowuje dania z makaronu. Aby wyposażyć kiosk i zintegrować inteligentne urządzenia z koncepcją automatyzacji, partnerzy z branży urządzeń kuchennych szukają umów handlowych z pomocą techniczną. Firma szuka także partnerów z branży narzędzi robotów do współpracy technicznej w zakresie dostosowania urządzeń do wymagań kiosku.

 

TRNL20200428001

Holenderska firma recyklingowa szuka technologii usuwania małych cząsteczek stali nierdzewnej z popiołu paleniskowego.

Holenderska firma recyklingowa specjalizuje się w rozdzielaniu popiołów paleniskowych z elektrowni odpadowych na półprodukty (granulaty) oraz cenne frakcje minerałów i metali. Aby granulaty nadawały się do stosowania w produktach betonowych, ważne jest również usunięcie ostatnich cząstek stali nierdzewnej. Firma szuka innowacyjnych technologii do wykrywania i usuwania tych cząstek z popiołu paleniskowego. Umowa technoloiczna.

 

BRCN20200408001

Chińska firma szuka europejskiego dostawcy urządzeń w ramach umowy o agencji handlowej.

Chińska firma specjalizująca się w sprzedaży wind, doradztwie technologicznym , instalacjach technicznych i usługach poszukuje producentów urządzeń dźwigowych na rynku europejskim. Firma z Chin chce działać jako generalny przedstawiciel europejskiej marki dźwigów. Umowa o agencji handlowej.

 

BRIT20200417001

Włoska firma COVID19 szuka producentów surowców do masek FFP2 lub FFP3 (maski N95)

Włoska firma działająca w branży inżynierii i budowy maszyn przekształciła swoją produkcję aby pomóc w walce z COVID19, i teraz szuka dostawców producentów surowców z którymi mógłby wpółpracować w celu zwiększenia produkcji indywidualnych urządzeń ochrony, a mianowicie masek FFP2/ FFP3 (maski N95)

 

BRBG20200320001

Bułgarski producent wyrobów budowlanych gipsowych szuka umów z dostawcami.

Bułgarski producent płyt gispowo-kartonowych i suchych mieszanek gipsowych szuka umów partnerskich z dostawcami. Firma jest zainteresowana nawiązaniem potencjalnego partnerstwa z odpowiednimi producentami wapienia i podkładu tekturowego PBL.

 

BRRO20200326003

Rumuński dystrybutor sprzętu do obróbki drewna szuka partnerów do współpracy w ramach umowy o usługi dystrybucyjne.

Rumuńska firma specjalizująca się w dystrybucji i imporcie urządzeń do obróbki drewna szuka producentów i dostawców. Firma chce ustanowić długoterminowe partnerstwo w ramach umów o usługi dystrybucyjne.

 

BRLV20200429001

Łotewski producent miękkkich zabawek dla dzieci szuka międzynarodowych dostawców sztucznej skóry i innych tkanin. Współpraca na zasadzie umowy handlowej z dostawcą.

Łotewska firma specjalizuje się w produkcji miękkich zabawek dla dzieci: zestawów, bujaków, zagłówków, materacy, itp. Firma jest zainteresowana rozszerzeniem sieci partnerów biznesowych poprzez identyfikację międzynarodowych dostawców wysokiej jakości sztucznej skóry i innych tkanin. Firma jest gotowa do współpracy na podstawie umowy z dostawcą,

 

Partnerzy

Wybrane oferty