Aktualności

05 listopad 2020

Oferty współpracy międzynarodowej wrzesień i październik 2020


Zapraszamy do zapoznania się z ofertami współpracy międzynarodowej z platformy Enterprise Europe Network.

W razie zainteresowania ofertą prosimy o kontakt z biurem Enterprise Europe Network  na Politechnice Lubelskiej

e-mail: agnieszka.jarocka@pollub.pl

tel. 81 538 42 70

 

TOSI20200720001

Innowacyjny element łączący do łatwego montażu szkła do drewna.

Słoweńscy naukowcy opracowali innowacyjny system połączeń do mocowania szkła do elementów drewnianych za pomocą wkrętów samogwintujących. Wynalazek jest opatentowany i może być stosowany do ochrony dziedzictwa kulturowego oraz w innych zrównoważonych i innowacyjnych konstrukcjach. Naukowcy poszukują partnerów działających w dziedzinie dziedzictwa kulturowego i innowacyjnych konstrukcji do podpisania umów licencyjnych w Europie i poza nią, aby móc korzystać z tej nowej technologii.

 

TRFR20200914001

Francuska firma ekspert w zakresie prototypowania 3D i produkcji tablic elektrycznych poszukuje partnera doświadczonego w mikroinżynierii/mikromotoryzacji w celu stworzenia nowego zaworu.

Francuskie MŚP specjalizuje się w badaniach i produkcji płytek i komponentów elektronicznych, a także w tworzeniu prototypów 3D. Firma istnieje od 2015. Aby firma mogła wziąć udział w kolejnych europejskich konkursach na dofinansowanie, chce nawiązać współpracę z partnerem ekspertem ds. mikrmotoryzacji. Celem jest stworzenie zaworu z siłownikiem o małej średnicy i specyficznych cechach.

 

TODE20200910001

Poszukiwany partner do projektu badawczego i rozwoju produktu w celu wykrywania, walidacji i komercjalizacji testów diagnostycznych in vitro opartych na markerach epigenetycznych (IVD) we wskazaniach onkologicznych o wysokim niezaspokojonym zapotrzebowaniu medycznym.

Niemieckie MŚP zajmujące się biotechnologią, specjalizujące się w biologii molekularnej i diagnostyce nowotworów, opracowało szybki i niezawodny test diagnostyczny oparty na zmianach epigenetycznych (metylacja DNA) charakterystycznych dla komórek nowotworowych i nadających się do wczesnego wykrywania. oszukiwany jest partner medyczny do projektów badawczo-rozwojowych związanych z diagnostyką in vitro opartą na markerach epigenetycznych (IVD) w określonych wskazaniach onkologicznych o bardzo niezaspokojonych potrzebach medycznych, do porozumeń o współpracy badawczej i technicznej.

 

TRNL20200903001

Holenderska firma szuka rozwiązań IT umożliwiających bezdotykowe podróżowanie i dostęp do obiektów, aby zminimalizować ryzyko infekcji COVID-19

Holenderska firma działa w ramach konsorcjum i poszukuje technologii informatycznych oraz wiedzy specjalistycznej w celu opracowania biometrycznego i bezdotykowego narzędzia podróżnego. Firma poszukuje współpracy z partnerami kreatywnymi i technicznymi, takimi jak start-upy i przewiduje umowę handlową z pomocą techniczną, umowę licencyjną lub umowę o współpracy technicznej. Ta prośba jest częścią wyzwania związanego z otwartym wyzwaniem innowacyjnym.

 

BRIT20200805001

Włoska firma zajmująca się efektywnością energetyczną oferuje swoją dystrybucję i usługi handlowe potencjalnemu dostawcy.

Włoska firma z Sycylii działa w sektorze efektywności energetycznej, oferuje ona produkty wysokiej jakości, przyjazne dla środowiska. Firma dąży do pełnienia funkcji agenta lub dystrybutora dla zagranicznych dostawców zainteresowanych wprowadzeniem swoich produktów do Włoch.

 

BRHU20200715001

Węgierski importer i dystrybutor poszukuje producentów artykułów sanitarnych do łazienek i kuchni, mebli oraz podłóg drewnianych.

Węgierska firma jest zainteresowana importem i dystrybucją artykułów sanitarnych i mebli łazienkowych i kuchennych. Przedmiotem ich zainteresowania są również drewniane pokrycia podłogowe. Firma chce podpisać umowy o usługach dystrybucyjnych i agencyjnych z producentami.

 

BRDK20200904002

Duńska firma poszukuje opakowań na artykuły porcelanowe

Zorientowana na design firma z Danii, sprzedająca różne produkty porcelanowe dla użytkowników końcowych, szuka producentów opakowań dla artykułów porcelanowych. Duńska firma opracowała serię wyrobów porcelanowych, które zostaną wysłane do użytkowników końcowych. Wielkość zamówienia to zazwyczaj około 2000 sztuk opakowań na zamówienie. Duńska firma jest zainteresowana umową produkcyjną.

 

BRSE20200225001

Szwedzka firma poszukuje producenta trampolin ogrodowych. Umowa o produkcji.

Szwedzka firma jest czołowym sprzedawcą wysokiej jakości trampolin w Szwecji, Finlandii i Danii. Firma poszukuje partnera do produkcji swoich opatentowanych trampolin ogrodowych w ramach umowy produkcyjnej.

 

BRJP20200825001

Japoński przedstawiciel handlowy poszukuje unijnego producenta narzędzi skrawających w ramach usług dytrybucyjnych lub umów handlowych.

Japońska firma posiadająca doświadczenie w krajowej sprzedaży skomplikowanych narzędzi produkcyjnych szuka narzędzi skrawajacych na terenie UE. W szczególności szukają producenta urządzeń do skrawania kół zębatych, który jest w stanie dostarczyć jednostki o niezbędnych specyfikacjach wymaganych przez japońskich użytkowników końcowych. Spółka chce nabyć te jednostki w formie umów o dystrybucji lub agencji handlowej. Umowa długoterminowa, na wyłączność.

 

TRUK20200922001

Brytyjska firma specjalizująca się w automatyzacji i systemach elektrycznych poszukuje partnerów do współpracy przy dużym projekcie do stworzenia drukarek 3D w branży przemysłowej i budowlanej. Współpraca badawcza i technologiczna.

Brytyjska firma specjalizująca się w automatyzacji i systemach elektrycznych poszukuje partnerów do współpracy przy dużym projekcie do stworzenia betonowych drukarek 3D w branży przemysłowej i budowlanej. Współpraca badawcza i technologiczna. Firma poszukuje współpracy na polach : automatyzacja budowlana, wysokospecjalistyczne programowanie, programowanie architektoniczne do drukarek 3D.

 

TRNL20200928001

Holenderska firma owocowa poszukuje technologii do opracowania nowego typu mini-etykiet.

Holenderska firma to duża firma handlująca owocami, która sprzedaje głównie (nie) pakowane jabłka i gruszki do dużych sieci supermarketów w Holandii i za granicą. Obecna plastikowa etykieta na owoce jest szkodliwa dla środowisa i nie jest już akceptowana przez klientów. MŚP poszukuje alternatyw. MŚP jest skłonne zaoferować umowę techniczną z korporacją lub umowę handlową z pomocą techniczną. Ten profil odnosi się do wyzwania na otwartej platformie innowacji.

 

TRTR20200923001

Turecka firma poszukuje partnerów w dziedzinie energii odnawialnej do swojego opatentowanego produktu w ramach badań, współpracy tehcnologicznej lub umowy finansowej.

Turecka firma specjalizująca się w projektach elewacji zintegrowanych z HVAC posiada opatentowany produkt o nazwie 'Smart Facade'. Smart Facade to innowacyjna ściana osłonowa zintegrowana z systemem centralnego ogrzewania, chłodzenia i wentylacji. Firma poszukuje partnerów w ramach umowy o współpracy badawczej lub technologicznej.

 

TRES20201001001

Firma poszukuje partnera do przetestowania czujnika wykrywania metali w wodzie.

Hiszpańskie MŚP specjalizujące się w rozwiązaniach fotonicznych dla przemysłu opracowało szybki czujnik optyczny do wykrywania jonów metali w wodzie. Firma poszukuje partnera chętnego do przetestowania technologii na miejscu i wdrożenia prototypu w swoich zakładach przemysłowych w ramach umowy o współpracy technologicznej.

 

TODE20201016009

Poszukiwany partner do współpracy technologicznej przy digitalizacji parkingów.

Niemiecka firma digitalizuje parkingi przy użyciu różnych odpowiednich technologii. Dzięki danym w czasie rzeczywistym utworzonym przy użyciu różnych technologii czujników, są one w stanie przeanalizować wykorzystanie parceli, a następnie umożliwić dynamiczną monetyzację poprzez elastyczny wynajem części parkingu która nie jest używana. Z platformy (aplikacji ) mogą korzystać najemcy. Poszukiwany jest partner do współpracy technologicznej i handlowej.

 

TOES20200925002

Inteligentny system do samodzielnego leczenia zespołu suchego oka.

Hiszpańskie MŚP opracowało we współpracy z centrum badawczo-rozwojowym system, który może pomóc ludziom kontrolować chorobę suchego oka w walce z pierwszymi objawami dyskomfortu ocznego. System ten integruje urządzenie do badania zdrowia oczu połączone z określoną aplikacją i platformą dużych zbiorów danych która umożliwia okulistom udzielanie informacji w celu uzyskania dalszych porad . Firmy z sektorów zdrowia i okulistyki są poszukiwane do negocjowania umów produkcyjnych lub handlowych.

 

BRGR20201023001

Duża grecka firma poszukuje certyfikowanych laboratoriów badawczych systemu profili aluminiowych.

Duża grecka firma, zintegrowana jednostka przemysłowa produkująca profile aluminiowe, poszukuje certyfikowanych laboratoriów badawczych systemu profili aluminiowych w ramach normy BS EN 1634+A1- 2018. Umowa o usługach

 

BRUA20200928001

Ukraińska firma poszukuje nowych licencji na produkcję gier planszowych.

Ukraińska firma jest zainteresowana poszerzeniem oferty gier planszowych dla klienta. Firma poszukuje nowych, innowacyjnych i ciekawych gier planszowych, które mogłaby wyprodukować na podstawie umowy licencyjnej.

 

BRDE20200922001

Poszukiwany producent konewek zarówno metalowych jak i plastikowych.

Niemieckie MŚP poszukuje w Europie producenta, który wyprodukuje maskotkę na Federalną Wystawę Ogrodniczą, która będzie dekorowaną konewką. Konewki mają być produkowane w dwóch wersjach: wysokiej jakości puszki wykonane z aluminium lub porównywalnie wytrzymałego metalu oraz masowo produkowanej wersji z tworzywa sztucznego. Umowa produkcyjna.

 

BRES20200512001

Maszyny i urządzenia do zbierania i przetwarzania odpadów na żądanie są poszukiwane przez hiszpańską firmę projektowo-produkcyjną na podstawie umowy agencyjnej, dystrybucji i umowy licencyjnej.

Hiszpańska firma z dużym doświadczeniem w systemach odbioru i przetwarzania odpadów na zamówienie, oferuje swoje usługi firmom zainteresowanym pośrednictwem handlowym, dystrybucją oraz umowami licencyjnymi na różnego rodzaju systemy zbierania i przetwarzania odpadów (otwieracze worków, przenośniki taśmowe, sortowniki, przesiewacze) MŚP oferuje wsparcie w zakresie konserwacji i pełną obsługę posprzedażową, wtym instalację i naprawy na miejscu.

 

BRFR20200901002

Dostawcy płyt indukcyjnych z Niemiec, Polski, Belgii czy Holandii są poszukiwani przez francuską hurtownię w ramach umowy z dostawcą w celu dostarczenia ich do Korei Południowej.

Francuska hurtownia AGD obsługująca klientów spoza Unii Europejskiej, głównie z Korei Południowej, poszukuje hurtownika domowych płyt indukcyjnych z Niemiec, Polski, Belgii czy Holandii. Poszukiwany partner powinien być w stanie dostarczać 1000/2000 płyt indukcyjnych rocznie bezpośrednio do lokalnego przedstawiciela francuskiej firmy w Korei Południowej lub do jej klientów. Współpraca będzie się odbywać na podstawie umowy z dostawcą.

 

Partnerzy

Wybrane oferty