Aktualności

05 marzec 2015

Program European Pioneers, akcelerator przedsiębiorczości dla start-upów i MŚP.


Wkrótce rusza drugi nabór do programu EuropeanPioneers, akceleratora przedsiębiorczości dla start-upów i firm z sektora MŚP, działających w branży IT. 13 najciekawszych projektów na aplikacje z całej Europy otrzyma łącznie ponad 2 mln euro dofinansowania ze środków unijnych. Ich twórcy będą mogli ponadto skorzystać z kompleksowego doradztwa biznesowego oraz wsparcia technicznego ekspertów od nowoczesnych technologii.

EuropeanPioneers tworzy międzynarodowe konsorcjum z partnerami w Niemczech, Finlandii, Irlandii i Polsce. Koordynatorem programu na Europę Środkowo-Wschodnią jest Weblify Sp z o.o. – firma programistyczna z siedzibą w Warszawie, specjalizująca się w tworzeniu nowoczesnych aplikacji webowych i mobilnych.

Aby ubiegać się o dofinansowanie, wystarczy opracować pomysł na nowoczesną i oryginalną aplikację w jednym z czterech obszarów rozwoju e-biznesu: Social Connected TV (aplikacje rozszerzające programy telewizyjne o elementy portali społecznościowych), E-learning (innowacyjne platformy i gry edukacyjne, kursy online), Smart City Services (aplikacje wykorzystujące geolokalizację) i Pervasive Gaming (gry oparte m.in. o rozszerzoną rzeczywistość, technologię 3D). Ważne, aby aplikacja działała w oparciu o co najmniej jedną technologię FIWARE (przykłady takich technologii można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej EP).

Wnioski o granty w wysokości od 50 tys. do nawet 250 tys. euro mogą składać start-upy i firmy z sektora MSP, działające w krajach UE. Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a chciałyby stworzyć własny e-biznes, mogą założyć własną firmę na potrzeby realizaji projektu. Dzięki temu szansę na udział w programie zyskują m. in. studenci kierunków ścisłych czy początkujący przedsiębiorcy.

Zgłoszenia do udziału w programie będą przyjmowane od 30 marca do 22 czerwca 2015 roku. Chętni będą musieli wypełnić formularz zgłoszeniowy online. Odpowiedzi na pytania dotyczące projektu i wszystkie dodatkowe materiały trzeba przesłać w języku angielskim.

Autorzy najciekawszych propozycji zostaną zaproszeni do Berlina, gdzie będą mieli okazję zaprezentować swój pomysł na biznes przez ekspertami ze środowisk startupowych, venture capital, mediów, a także specjalistami w zakresie FIWARE. Projekty będą oceniane pod kątem innowacyjności, kreatywności, a także zaawansowania technologicznego i przygotowania biznesowego. Dofinansowanie trafi do 13 najlepszych propozycji. Ich twórcy będą mieli 8 miesięcy na stworzenie pod okiem mentorów z całej Europy działających aplikacji.

Więcej informacji na temat programu, w tym warunki, jakie muszą spełnić uczestnicy, kryteria oceny nadesłanych projektów, szczegółowy harmonogram oraz opis korzyści, jakie daje udział w EuropeanPioneers można znaleźć na stronie http://weblify.pl/europeanpioneers/.

Wszelkie pytania należy kierować do koordynatora EP w Polsce – firmy Weblify na adres: europeanpioneers@weblify.pl.

Partnerzy

Wybrane oferty