Aktualności

03 kwiecień 2015

Oferty technologiczne w kwietniu


 Nr.profilu: TRBE20150225001

Tytuł: Ekologiczne opakowania dla dostaw żywności

Zapytanie: Belgijska firma z siedzibą z Brukseli zajmująca się usługami kateringowymi poszukuje rozwiązań dla wprowadzenia ekologicznych opakowań dla żywności. Firma jest otwarta na różne rozwiązania technologiczne, między innymi: materiały na bazie roślin, papieru. tektury. Aluminium i PVC nie wchodzą w grę. Firma chciałaby nawiązać współpracę technologiczną lub handlową ze wsparciem technologicznym z producentami lub dystrybutorami ekologicznych opakowań dla żywności.

 

Nr.profilu: TRUK20141222001

Tytuł: Poszukiwane nieelektryczne domowe systemy ściekowe

Zapytanie: Rodzinna firma z Wielkiej Brytanii zatrudniająca 30 osób i wytwarzająca oczyszczalnie ścieków od małych, przydomowych aż po komercyjne i przemysłowe, umożliwiające obsłużenie społeczności do 750 osób. Aby rozszerzyć swoją ofertę firma chciałaby znależć dostawcę nieelektrycznych systemów który poszukuje dystrybutora w Wielkiej Brytanii i na wybranych rynkach zagranicznych. Współpraca na zasadzie umowy o usługi.

 

Nr.profilu: TOHR20140124001

Tytuł: System automatyki domowej działający w oparciu o internet.

Oferta: Mała chorwacka firma współpracuja ściśle z Finlandią opracowała prototyp Logicznego Programowalnego Kontrolera działającego w oparciu o internet który pozwala komunikować się, monitorować i wchodzić w interakcje ze środowiskiem domowym poprzez telefon komórkowy lub przeglądarkę internetową. Urządzenie to można bez problemu przyłączyć do istniejącej już sieci domowej. Firma jest zainteresowana współpracą na zasadzie spółki lub umowy nabycia firmy.

 

Nr.profilu: TOUA20141203001

Tytuł: Ekologiczna technologia wytwarzania skóry.

Oferta: Ukraińscy naukowcy specjalizujący się w garbarstwie opracowali ekologiczną technologię wytwarzania skóry z której można wytworzyć produkty wysokiej jakości oraz buty i meble. Naukowcy poszukują partnerów z branży przemysłowej oraz instytutów Naukowo-Badawczych do współpracy badawczo-technologicznej.

 

Nr.profilu: TOCZ20150304002

Tytuł: Kompozyt polimerowy z wypełnieniem z włókna kokosowego.

Oferta: Naukowcy z uniwersytetu w Czechach opracowali materiał w oparciu o matrycę polipropylenową zawierającą włókna kokosowe po to aby zastąpić standardowe wypełniacze  (np.talk, włókno szklane). Materiał ten spełnia wymogi specjalnych modyfikacji syntetycznych polimerów z pomocą naturalnych materiałów. Naukowcy poszukują partnerów zainteresowanych produkcją na zasadzie wykupienia licencji.

 

Partnerzy

Wybrane oferty