Aktualności

02 lipiec 2015

Oferty technologiczne w lipcu


Zapytanie: Bułgarska firma poszukuje technologii do produkowania opakowań typu bag-in-box.

Nr.profilu: TRBG20150227001

Opis: Bułgarski producent różnych typów win poszukuje innowacyjnego rozwiązania do pakowania wina w opakowania typu bag-in-box. Firma poszukuje takiej technologii aby utrzymać jakość i smak produktów a jednocześnie zwiększyć czas przydatności do spożycia oraz zminimalizować ilość odpadów produktów oraz opakowań. Materiał używany w tych opakowaniach powinien być zrobiony z folii termokurczliwej o wysokiej ochronie odpowiedniej do zimnych napojów. Rozwiązanie powinno być dostępne do demonstracji. Firma chciałaby podpisać umowę handlową ze wsparciem technologicznym.

 

Zapytanie: Poszukiwany jest partner do zaprojektowania i wyprodukowania produktów z polimerów.

Nr.profilu: TRUK20150528002

Opis: Firma z Wielkiej Brytanii produkuje wiele typów plastykowych koszy do recyklingu. Firma ta chciałaby opracować separator do cieczy aby zwiększyć funkcjonalność i wartość koszy. Firma poszukuje partnera przemysłowego w celu zaprojektowania, opracowania i wyprodukowania prototypu. Separator jest na razie na etapie wstępnej koncepcji. Oczekuje się od partnera stworzenia innowacyjnego rozwiązania. Brytyjska firma chciałaby podpisać umowę spółki.

 

Zapytanie: Poszukiwany jest ekologicznie zrównoważony system do uzdatniania ścieków dla dużego hotelu.

Nr.profilu: TRDE20150609001

Opis: Niemiecki hotel który jako pierwszy ma otrzymać Europejski Certyfikat Zrównoważonego Rozwoju w okręgu Berlin-Brandenburg, poszukuje technologii do uzdatniania ścieków z hotelu w sposób samowystarczalny. Poszukiwani są partnerzy do rozwijania bądź dostosowania istniejącej technologii. Przewidywana współpraca technologiczna lub zakup licencji.

 

Oferta: Pojedyncze implanty zębowe.

Nr.profilu: TODE20150209001

Opis: Małe przedsiębiorstwo z Niemiec z branży sprzętu dentystycznego oferuje implanty na miarę z optymalnym, anatomicznym pozycjonowaniem w wale dziąsłowym i optymalną pozycją protetyczną. Technologia jest wykorzystywana do tworzenia pojedynczych implantów. Produkty oferowane to nie podwójne ale pojedyncze implanty bez łącznika. Implanty nie implikują wycieków bakteryjnych, szczelin czy drżenia. Partnerzy są poszukiwani do zawarcia umowy handlowej ze wsparciem technologicznym.

 

 

Oferta: Innowacyjna terapeutyczna strategia przeciwko chronicznej białaczce limfatycznej.

Nr.profilu: TOCZ20150326001

Opis: Czeska uniwersytecka grupa badawcza opracowała i zbadała przydatność inhibitorów kinazy kazeinowej (CK1) jako bazy dla leków nowej generacji w leczeniu chronicznej białaczki limfatycznej (CLL). Zalety nowej terapii w stosunku do konwencjonalnych terapii polegają na sygnalizowaniu szlaków pomiędzy komórkami białaczkowymi a ich mikrośrodowiskiem w unikatowy i nowatorski sposób. Poszukiwane są firmy farmaceutyczne zainteresowane licencjonowaniem patentu.

 

Partnerzy

Wybrane oferty