Aktualności

05 październik 2015

Oferty technologiczne w październiku


Nr. profilu: TRDE 20150612001

Tytuł: Kalibracja instrumentów do nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi.

Zapytanie: Niemiecka firma specjalizująca się w kalibracji instrumentów pomiarowych poszukuje partnerów do współpracy i dalszego rozwijania tej metody oraz wspólnego rozwijania standardów europejskich w temacie kalibracji różnych instrumentów do nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi. Oczekiwany program współpracy badawczej oraz współpraca technologiczna.

 

Nr.profilu: TRNL 20150818001

Tytuł: Poszukiwana technologia do opracowania prototypu drukowanej w 3D biżuterii na paznokcie.

Zapytanie: Holenderska firma specjalizująca się w biżuterii na paznokcie poszukuje firmy drukującej w 3D która może pomóc w opracowaniu nowych prototypów wysokiej jakości biżuterii drukowanej w 3D z różnych materiałów ( plastyk, metal, etc). Firma poszukuje technologii która jest w stanie wyprodukować bardzo cienkie prototypy nadrukowywane na paznkocie w 3D. Firma poszukuje partnera do współpracy technologicznej w Niemczech, Finlandii, Danii, Wlk. Brytanii.

 

 

Nr.profilu: TODE20150916001

Tytuł: Chirurgiczny instrument do wyjmowania stentów naczyniowych.

Oferta: Niemiecki uniwersytet oferuje instrument chirurgiczny który wyjmuje stenty podczas otwartej operacji. Wynalazek ten jest odpowiedzią na ryzyko zniszczenia tkanek podczas tradycyjnej czynności wyjmowania stentów. Instrument pracuje szybko i bezpiecznie. Prototyp jest przygotowany do demonstracji i już był pozytywnie przetestowany podczas operacji. Uniwersytet oferuje partnerom dostęp do praw użycia komercyjnego w ramach umowy licencyjnej. Uczelnia oferuje możliwość współpracy technologicznej przy dalszym rozwijaniu tego projektu.

 

 

Nr.profilu: TOES 20150203001

Oferta: Hiszpański uniwersytet opracował innowacyjną metodę syntezy nowej rodziny indolizyn z własnościami barwników. Są one uzyskiwane w jednej reakcji pod łagodnymi warunkami reakcyjnymi. Związki otzrymywane w ten sposób są solwatochromiczne, co oznacza że ich kolory różnią się w zależności od użytego rozpuszczalnika. Te nowoczesne związki mogą być dostosowane do każdego zastosowania w przemyśle. Grupa badawcza poszukuje firm zainteresowanych zakupem licencji, lub współpracą badawczą lub technologiczną.

 

 

Nr.profilu: TOES 20150907004

Tytuł: Technologie Informacyjne i Komunikacyjne do zarządzania zasobami wody.

Oferta: Hiszpański instytut badawczy z sektora ICT wspólnie z dużą firmą zajmującą się zarządzaniem zasobami wody w dużych miastach opracował zaawansowane i zintegrowane rozwiązania IT do optymalizacji zarządzania zasobami wody. Rozwiązanie to dostarcza wyczerpującą i wiarygodną informację na temat rzeczywistego zużycia wody oraz opracowuje parametry które mają być osiągnięte w celu bardziej racjonalnego używania wody. Instytut poszukuje partnerów do przetestowania i ulepszenia narzędzia zanim zostanie ono wprowadzone na rynek.

Partnerzy

Wybrane oferty