Aktualności

03 grudzień 2015

Oferty technologiczne w grudniu


Nr.profilu: TRAT20151105001

Tytuł: Ulepszone komponenty chłodzące do przemysłowo używanych LEDów o przedłużonej żywotności.

Zapytanie: Austriacka firma opracowuje LEDy dla ciężkiej maszynerii oraz użycia w przemyśle. LEDy te muszą dostosować się niejednokrotnie do trudnych, bądź nawet ekstremalnych warunków środowiskowych. Przyszłe zastosowania w tej branży będą wymagały bardziej efektywnego odprowadzania ciepła oraz wyższej efektywności kosztowej. Dlatego też firma ma na celu ulepszenie pewnych komponentów systemów LEDowych i poszukuje współpracy technologicznej, badawczej oraz chciałaby podpisać umowę na produkcję z potencjalnymi partnerami.

 

Nr.profilu: TRUA20150814001

Tytuł: Instalacja biogazowni

Zapytanie: Ukraińska firma z branży spożywczej specjalizująca się w produkcji cukru poszukuje technologii oraz inwestorów do biogazowni oraz jej instalacji w celu zamiany swojej zależności od gazu naturalnego na biogaz oraz polepszenia wydajności zasobów zakładu. Firma poszukuje właścicieli technologii, partnerów biznesowych do współpracy oraz inwestorów.

 

Nr.profilu: TRSE20151112001

Tytuł: Poszukiwany jest dostawca innowacyjnego opakowania do grzybów hodowanych w domu.

Zapytanie: Mały, szwedzki producent grzybów chce rozszerzyć swoją produkcję i rozpocząć projekt produkcji i sprzedaży 'gotowych do hodowli' zestawów do produkcji grzybów w domu. Zestaw powinien zawierać podłoże organiczne, grzybnię i torf. Firma poszukuje producenta lub dostawcy pudełek z pokrywkami które mogą być używane jako ' mikroszklarnie' w tych zestawach. Materiał w pudełkach powinien być ekologiczny.

 

Nr.profilu: TONL20151104001

Tytuł: Bardzo skuteczny naturalny środek redukujący cholesterol.

Oferta: Wysoki poziom cholesterolu we krwi zwiększa ryzyko chorób serca i udaru, 39% populacji na świecie ma podwyższony poziom cholesterolu wg. badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Podczas badań kosmosu przeprowadzonych przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) odkryto bakterię (ezCOL) która jest w stanie zredukować cholesterol o połowę. Spółka córka Europejskiej Agencji Kosmicznej poszukuje producentów żywności oraz firm farmaceutycznych aktywnych w branży odżywek lub opracowywania nowych leków w celu podpisania umowy licencyjnej na nową technologię.

 

Nr.profilu: TOES20151104001

Tytuł: Szybkie diagnozowanie zakaźnych chorób spowodowanych bakterię gronkowca złocistego.

Oferta: Dwie hiszpańskie publiczne instytucje badawcze opracowały immunochemiczną metodę diagnozowania zakaźnych chorób spowodowanych bakterią gronkowiec złocisty. Ekspertyza immunologiczna jest szybka i wydajna. Poszukiwane są firmy zainteresowane licencjonowaniem patentu i/lub współpracą badawczą w celu rozwijania zastosowań.

 

Nr.profilu: TRUS20151008001

Tytuł: Konkurs innowacyjny: nowe zastosowania helu.

Zapytanie: Amerykańska firma zajmująca się gazownictwem przemysłowym poszukuje innowacyjnych metod użycia helu w celu ograniczenia procesu 'śladu środowiskowego'. Sponsor poszukuje zidentyfikowanych, komercyjnie opłacalnych aplikacji które pomogą rozszerzyć zapotrzebowanie na rynku światowym na hel. Firma chciałaby podpisać umowę o współpracy technologicznej lub naukowo-badawczej, dodając do tego nagrodę pieniężną.

 

 

 

Partnerzy

Wybrane oferty